چهارشنبه, 28 شهریور 1397

درباره دانشکده اقتصاد و مدیریت دریا


دانشکده اقتصاد و مدیریت دریا :

دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی دانشگاه جندی شاپور یکی  از دو دانشکده شاخه جنوبی در سال 1355 اولین واحد آموزش عالی بود که در شهر خرمشهر آغاز به کار نمود. در جریان جنگ تحمیلی 100% هر دو دانشکده مذکور تخریب و به اهواز منتقل گردید. این دانشکده قبل از جنگ تحمیلی دو دوره دانشجوی کارشناسی رشته مدیریت و یک دوره کاردانی را پذیرش نمود. ساختمان دانشکده در سال 1382  بپایان رسید و در حال حاضر ساختمان مرکزی دانشگاه در آن قرار دارد. مجوز تشکیلات و آموزشی دانشکده در سال 1386 از وزارت علوم (اداره تشکیلات و شورای گسترش) اخذ نمود و در سال 1386 برای دومین بار بعد از 30 سال با دو رشته علوم اقتصادی (گرایش اقتصاد حمل و نقل) و مدیریت و بازرگانی دریایی با سه گرایش  بندر و کشتیرانی، گمرک و مناطق ویژه اقتصادی با 120 نفر دانشجو آغاز به کار نمود. رشته هاي اين دانشكده جزء گروه علوم انساني مي باشد.

1-  گروه علوم اقتصادی و بیمه دریایی

در حال حاضر این گروه با رشته علوم اقتصادی-گرایش اقتصاد حمل و نقل در مقطع کارشناسی فعالیت خود را آغاز کرده و برنامه آتی این گروه راه اندازی رشته حقوق و بیمه دریایی در مقطع کارشناسی ارشد می باشد.

2-گروه مدیریت و بازرگانی دریایی

در سال 1378 سرفصل رشته مدیریت و بازرگانی دریایی با سه گرایش بندر و کشتیرانی، گمرک و مناطق ویژه اقتصادی در شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم و تحقیقات و فن آوری به تصویب رسید و برای اجرا به دانشگاههای کشور ابلاغ گردید. دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با توجه به مجاورت گمرکات بنادر بازرگانی خرمشهر، آبادان و بندر امام و ترمینال نفتی ماهشهر و همچنین منطقه آزاد اروند و مناطق ویژه رازی در بندر امام  در مهر ماه 1386 فعالیت خود را در هر سه گرایش این رشته را آغاز کرده است. برنامه های آتی این گروه راه اندازی دو رشته مدیریت بنادر و کشتیرانی و بازرسی کالا در مقطع کارشناسی ارشد می باشد.

3-  گروه حمل و نقل دریایی

دانشکده اقتصاد و مدیریت دریا در بخش تحصیلات تکمیلی نیز اقدام به تهیه سرفصلهای رشته حمل و نقل منطقه ای در مقطع کارشناسی ارشد نموده که با برنامه ریزیهای بعمل آمده این رشته با 12 دانشجو در سال 1388 کار خود را آغاز می نماید. برنامه های آتی تحصیلات تکمیلی این گروه شامل دوره دکتری حمل و نقل منطقه ای با گرایش های ترانزیت، حمل و نقل و توسعه اقتصادی و برنامه ریزی حمل و نقل دریایی خواهد بود.

اطلاعیه

آئین نامه آموزشی 91
یکشنبه, 16 شهریور 1393
  ادامه مطلب...
آئین نامه آموزشی 93
چهارشنبه, 17 شهریور 1395
آئین نامه آموزشی 93 ادامه مطلب...
آیین نامه های آموزشی
دوشنبه, 14 مرداد 1392
آیین نامه های آموزشی ادامه مطلب...
فرم ها و آیین نامه ها

خبرنامه
شنبه, 19 فروردين 1396
خبرنامه ادامه مطلب...